عضویت در سایت آگهی و تبلیغات
agahi4u» راهنما

راهنمای agahi4u

چرا تبليغات؟

در عصر حاضر تبليغات به منزله يكي از پر قدرت ترين عوامل بازار يابي شناخته شده است.نقش و اهميت آن در دنياي امروز براي كسي پوشيده نيست. تبليغات در تجارت و بازاريابی رشد فزاينده ای داشته است. تا جائيكه خود به يك تجارت بزرگ تبديل شده است. هزينه هاي هنگفتی كه موسسات تجاری و خدماتی صرف تبليغات می نمايند خود گويايی اهميت تبليغات در پيشبرد اهداف تجارتی است.
هدف اصلي تبليغات آشنايی مخاطبان با كالاها و خدمات مورد تبليغ، ايجاد انگيزه و تداعي در ذهن آنها است.
منظور تبليغ كننده گان آشنا كردن ذهن مخاطبان با نام و كالاها و خدمات مورد نظر آنهاست. همين آشنايی باعث می گردد تا مخاطبان به سوي كالا و خدمات مربوطه سوق داده شوند.
بنأ يك سازمان چه خدماتي و يا غير آن براي بر قراري ارتباط مطلوب با مشتريان خود نياز به يك نظام ارتباطي بازار يابي دارد. پس در شرايط فعلي بدون بازاريابي و تبليغات نمي توان در بازر ولو كه بهترين هم باشيد، به دستارود هاي خوب نائل شويد.


برای کسب رضايت مشتری چه کنم؟

  • در نظر گرفتن قيمت مناسب
  • انجام كار بی عيب و نقص
  • ادب، احترام و تشكر از مشتری
  • حق تقدم برای كار مشتري
  • درك نياز و خواسته های مشتری
  • نگاه كردن به مسئله از ديد مشتری
  • عدم تبعيض بين مشتريان
  • ايجاد ارتباط دوستانه و عاطفی با مشتريان
  • اخذ نظريات مشتري
  • ارتباطاتارتباطات بعد از فروش و خدمت با مشتری

نحوه درج يک آگهی مناسب

درج يک آگهي خوب مستلزم رعايت نکاتی است که به صورت خلاصه در زير به آن اشاره شده است. رعايت اين نکات باعث افزايش بازديد آگهي شما و همچنين بالا رفتن رتبه آگهی در موتورهای جستجو می شود.

عنوان آگهی

عنوان (TITLE) آگهی را مناسب متن آن انتخاب کنيد. عنوانی را انتخاب کنيد که بالاترين و بهترين معني درباره مطالب داخل صفحه را ارائه دهد. عنوان را به صورت جمله معنی دار بنويسيد نه کلمات پشت سر هم. کلمات کليدي و مهم خود را در عنوان به صورت هوشمندانه و با ميزان چگالي 30% استفاده کنيد. عنوان بايد بين 6 تا 12 کلمه و حداکثر 60 کاراکتر باشد. از کلمات تعريفی مانند: "بهترين"، برترين"، "زيباترين" و... استفاده نکنيد. سعي کنيد عنوان تکراری انتخاب نکنيد.

عناوين نامناسب
- بهترين فرصت | فرصت طلايي | استفاده کنيد
- جالب توجه | بسيار زيبا | قابل توجه
- فروش | فروش فوري | خريد | خريدار
- زير قيمت | قيمت مناسب | ارزان قيمت
- انجام پروژه | انجام کار
- استخدام | کاريابي | آماده به کار
- بازاريابي | نمايندگي |
همانطور که مشاهده می‌کنيد، عناوين بالا بسيار کلي بوده و آگهي مي‌تواند شامل همه چيز باشد، بنابراين خواننده وقت خود را صرف کليک کردن روی عنوانی که نمي داند متن آن چيست، نخواهد کرد.

عناوين مناسب
- فروش آپارتمان 68 متري در پاسداران
- خريدار رنوي قسطي با 1 ميليون پيش
- استخدام مترجم زبان انگليسي با 3 سال سابقه
- مشاوره پروژه برق صنعتي
- خريد ضايعات آهني 100 تن به بالا
- ليسانس فيزيک با 3 سال سابقه، جوياي کار

اين عناونين يا عناوين مشابه به آن، اطلاعات نسبتا کاملي در اختيار بيننده قرار مي‌دهد و مخاطب براي کسب اطلاعات دقيقتر روي آن کليک مي‌کند. بنابراين توصيه اصلي اينست که از عناوين شعارگونه و يا نامشخص خودداري فرماييد.


توضيح کوتاه

متن توضيح کوتاه بايد با عنوان آگهی متفاوت باشد. اين توضيح بايد در يک جمله 100 تا 150 کاراکتري خلاصه آگهي را معرفي کند. از کلمات کليدي در اين توضيح استفاده کنيد.

انتخاب گروه مرتبط

بورس کالا و خدمات زماني ايجاد مي‌شود که يک دسته از کالا و يا خدمات مشخص در يک جاي مشخص براي مشتري قابل دستيابي باشد. اين محل مي‌تواند فيزيکي باشد مثل بورس قطعات کامپيوتر بازار X و يا مجازي باشد مثل گروه‌هاي معرفي شده در سايت.
بنابراين شما با درج آگهي خود در گروه کاملا مرتبط با آگهي، شانس بهتری براي ديده شدن داريد. اگر کسي قصد خريد آپارتمان داشته باشد، مطمئنا به گروه خدمات ساختماني مراجعه نخواهد کرد. تقريبا همه خريداران بالقوه آپارتمان، آگهي‌هاي قسمت املاک-> آپارتمان را انتخاب خواهند کرد.

متن آگهی

متن و مشخصات آگهي قبل از ثبت آگهي خود در سايت، يک بار آن را با صداي بلند برای خود و اطرافيانتان بخوانيد. توجه کنيد که شما به عنوان بازديد کننده، و مشتري آيا همه اطلاعات مفيد را بصورت خلاصه و دقيق دريافت کرده‌ايد؟
سئوالات زير را از خود بپرسيد و پس از آنکه پاسخ را راضی کننده يافتيد، آگهی خود را درج کنيد.
- آيا خواندن آگهی روان و ساده است؟
از جملات طولانی و نامفهوم پرهيز کنيد.
اطلاعات را به صورت جمله به جمله و با ترتيب مشخص ارائه کنيد.
از ارائه جملات کليشه‌ای خودداري کرده و ارزشی که مشتری از ارتباط و استفاده از خدمات شما ميبرد را ذکر کنيد. به بيان ديگر عناصر اصلي که موجب تفاوت عرضه خدمات و يا کالای شما با ديگران می‌شود و برای مشتری ارزش دارد را به صورت واقعی و خلاصه بيان کنيد.
- آيا به کليه سئوالات اساسی و اوليه پاسخ داده شده است؟
به عنوان مثال برای درج آگهي فروش آپارتمان، متراژ- قيمت – طبقه – تعداد اتاق خواب – موقعيت فيزيکي ( خيابان و محله ) – سن ساختمان – امکانات اوليه تلفن گاز شوفاژ و پارکينگ بسيار مهم است.
با ارائه اطلاعات اوليه، خواننده به سرعت تصميم خود را مي‌گيرد و شما در وقت خود براي پاسخگویی به مراجعين صرفه جويی زيادي خواهيد کرد.
انتخاب دقيق تک تک کلمه هاي آگهي، براي جلب توجه بازديد کنندگان بسيار حساس است. توجه کنيد که بازديدکنندگان شما بسيار باهوش هستند و قبل از آنکه به عناوين شعار گونه و تبليغاتي توجه کنند، به اطلاعات مشخصي که ارائه شده است توجه خواهند کرد.
با توجه به حجم بالای آگهی در اين سايت، بازديدکنندگان فرصت مقايسه و انتخاب زيادي دارند. بنابراين هرگز از متن و عکس آگهي‌هاي ديگر کپي برداري نکنيد. ارائه اطلاعات خلاصه و دقيق موجب جلب توجه مشتري خواهد شد. آگهی در اينترنت تفاوت عمده‌اي با تبليغات تلوزيوني، راديويی و روزنامه‌ای دارد. در اين جا بازديدکنندگان فرصت بيشتري برای بررسي دارند و مهمتر از هرچيزی برای آنها اطلاعات دقيق و خلاصه مي باشد.

متن آگهي شما نبايد تکراری باشد. اگر آگهي خود را در سايت ديگري درج کرده ايد، براي درج آن آگهی در agahi4u، متن آگهی را تغيير دهيد. متن های تکراری توسط موتورهای جستجوی اسپم شناسايی می شوند و آگهی شما ايندکس نميشود! آگهی هايی با متن تکراری تاييد نمی شوند.

کلمات کليدی

انتخاب کلمات کليدي در افزايش بازديد آگهي تاثير بسياري دارد. کلمات کليدي را به ترتيب اهميت آنها بنويسيد. از تکرار کلمات کليدي بپرهيزيد. براي يک کلمه کليدي ميتوانيد هم فرم مفرد و هم فرم جمع آن را بنويسيد.

مشخصات تماس

درج شماره تلفن و آدرس در سايت ضرروي نيست. ولي شخص بايد بداند با چه کسي و از چه طريقي ارتباط برقرار مي‌کند. به هنگام ثبت نام درسايت نام دقيق و ايميل خود را وارد مي‌کنيد که به صورت پيش فرض زير کليه آگهي‌ها قرار مي‌گيرد.
چنانچه لازم است از طريقي غير از ايميل با شما تماس گرفته شود، آنرا در متن آگهی ذکر کنيد.

آگهی ويژه

با توجه به اينکه درج آگهی در agahi4u رایگان میباشد، اکثر بازديدکنندگان اعتماد بيشتري به آگهي‌هاي ويژه مي کنند.
درج آگهي ويژه به معنای آن است که آگهي دهنده از خدمات و کالاي خود اطمينان کافي دارد و براي جلب نظر بازديدکنندگان و مشتريان واقعي حاضر به پرداخت وجه آگهی خود شده است.
علاوه بر اين موضوع، آگهی‌های ويژه همانطور که در بخش مربوطه توضيح داده شده است، در صفحه اول سايت، گروه اصلی و زيرگروه مربوطه به مدت يک ماه نمايش داده می شود و شانس ديده شدن آن بسيار بالاتر خواهد بود.

درج عکس برای آگهی

- يک تصوير بهتر از صدها نوشته منظور شما را مي‌رساند
- تصاوير را با دقت و کاملا مرتبط با متن آگهی انتخاب کنيد
- از يک تصوير نمي‌توانيد براي 2 آگهي استفاده کنيد
- درج تصاوير عمومي مانند پرچم، منظره، پرتره، عکسهاي غير مرتبط و يا عکس چهره اشخاص مورد پذيرش قرار نمي‌گيرند.
- براي فروش لوازم و اموال مانند آپارتمان، اتومبيل، کامپيوتر، پوشاک و ... شخصا از آنها عکس ديجيتال تهيه کنيد. ارسال عکسهايي که منحصرا براي يک آگهی تهيه شده است، تاثير بسيار بيشتری از عکسهاي آماده دارد. بطور مثال شخصي براي آگهی دارالترجمه خود، عکسي از تابلو و در ورودي تهيه کرده بود که باعث جلب توجه بازديدکنندگان شده بود.
ثبت نام در سایت تبلیغاتی agahi4u
افزودن آگهی جدید

logo-samandehi